Ufuk Tarhan, Ekonomist, Fütürist, M-GEN Dijital Ajans Başkanı

Ufuk Tarhan, Fütürist, Ekonomist ve T-İnsan Kitabının yazarı. ODTÜ Ekonomi mezunu olup  Dijital Ajans Başkanıdır.

2002 Yılı-Dünya Gazetesi-Bilişim Sektörünün En Başarılı İş Kadını Ödülünün sahibi olup, ülkemizde 2013’den bu yana kutlanan 1 Mart Gelecek Günü’nün yaratıcısı ve küratörü.

Halen Türkiye’nin ilk ve tek fütürist kadın konuşmacısı. Dünyanın en iyi 100 Kadın Fütüristi listesindeki tek Türk. Defalarca 30 “Social Influencer”  seçilmiştir.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde 59 yaşında “İnovasyon ve Girişimcilik” master’ı yaptı.

World Future Society, Association of Professional Futurists, Kagider Yönetim Kurulu Üyesi, Fütüristler Derneği Yüksek Danışma Kurulu Üyesidir.

Lise çağındaki gençlere gelecek planlamasını anlatan “Düşlediğin Gelecek” ve herkes için geleceğin başarılı insan modelini anlatan, En Başarılı İnovatif İş Kitabı Ödülü Kazanan (2017) “T-İnsan” kitaplarının yazarı.


 

Geleceğe Uyumlanmak…

“Dünyamız katlanarak ve kapsamlı biçimde değişiyor. “Dijitalleşme, BrainNet, Robot & Yapay Zeka & Blockchain & 5G Devrimleri, Yenilenebilir Enerjiye Geçiş, Uzayın Keşfi, Mars’ta Kolonileşme Çabaları, Ay’a İnsanlı ve Robotlu Yolculuk Planları, Kesintisiz İcatlar, Siber Güvenlik, Siber Saldırı ve İnsanlığın Dönüşümü (Transhümanizm)” gibi alanlardaki muazzam değişimler, geleceğe doğru sürdürülebilir ve başarılı bir kariyer, iş haritası  yaratmayı müthiş zorlaştırıyor…

Şimdi, düşünmek, konuşmak ve tüm bunlarla başa çıkmak için harekete geçme zamanı! “Kendimizi böylesine VUCA (volatile uncertain, complex and ambiguity / gelgeçli, değişken, karmaşık ve belirsiz) bir dünyada gelecek için nasıl hazırlayabiliriz?” Hem birey hem de bir kurum / şirket olarak gelecekte daha başarılı olmak için önerilen T-İnsan” modelini nasıl uygulayabiliriz?”. İşte tüm bunlar, yani “Geleceğe Uyumlanmak” için yepyeni ipuçlarına ihtiyacımız var…